Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Danimarka’da Kur’an-ı Kerim Yakılmasına Tepki Gösterdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Danimarka’da İslam karşıtı ve aşırı milliyetçi grupların Kur’an-ı Kerim yakmasına tepki göstererek, “Bu manzara Avrupa’nın içeriden çürüdüğünün, çöktüğünün, Avrupa’nın İslam düşmanı faşistlerin elinde bir köle, bir oyuncak haline geldiğinin göstergesidir” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Ordu’da bir otelde STK temsilcileri ve iş dünyası inşaatlarıyla gerçekleştirilen toplantıda konuştu. Görüş alışverişinde bulunulan toplantıya Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ilçe belediye başkanları, iş adamları ve STK temsilcileri katıldı.

“İslamofobinin özellikle batı dünyasında had safhaya ulaştığını biliyoruz”

Toplantı öncesinde söz alan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Danimarka’da Kuran’a yönelik saygısızlığa dikkat çekti. Kurtulmuş, “Avrupa’da, Danimarka’da yeni bir olay olarak Kuran’ın yakılması ve Kuran’ın çiğnenmesi olayıyla karşılaşıldı. Bu olayların çoğunun, bu gösterilerin büyük bölümünün Türkiye Büyükelçiliği önünde yapılması tesadüf değil. Ayrıca ses hakkını da yok sayıyorlar” dedi.

“Avrupa’nın Kendi İnsanlığı Bir Suçtur”

Kurtulmuş konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Dünyada hiç kimsenin herhangi bir din ve inancın kutsallığına hakaret etmesi asla kabul edilemez. Hangi din ve inanç mensubunun kutsallığına hakaret eden hiç abartısız doğrudan insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Bu suça ortak olanlar ve izleyenler, Avrupa’da yeni bir siyasi dalga olarak İslamofobinin yükselişini seyredenler aslında kendi sonlarını hazırladıklarının farkında değiller. Avrupa kendi pahasına siyasi bir topluluk, inançlara saygı ve seslendirme ile tartışıyor. Tıbbi girişimler temelde kökü yok ediyor. Biz Müslümanlara bir şey olmaz 2 milyar Müslüman Allah’ın izniyle her yerde imanlarını koruyabileceklerini biliyorlar ama gördüğümüz bu görüntü Avrupa’nın içeriden çürüdüğünün, içeriden çöktüğünün ve Avrupa’nın İslam’ın faşist düşmanı faşist bir avuç makul, dönmüş ve geniş siyasi akımın elinde tutsak ve oyuncak olduğunun göstergesidir.”

“Avrupa bu belayı fil gibi izlememeli”

“Uyarıyoruz Avrupalılar film izlerken bu belayı izlemesinler” diyen Kurtulmuş, “Avrupa’daki demokratik hakları ortak olmaya, birlik olmaya ve bu barbarlığa karşı ses çıkarmaya davet ediyorum. Bunu sadece kendi içinizde bir sorun olarak görmeyin. İslam Devleti’ni yakarak Müslümanlara hakaret ettiğini sanan faşist, insanlıktan çıkmış insanları 3-5 sıradan sanmayın. Arkalarında kim bilir hangi siyasi güçler var ve bunları ifşa ederek neden İslam dünyasına saldırganlığın kapılarını aralıyorlar? İşte Türkiye olarak bu oyun karşısında sesimizi sonuna kadar yükselterek onların sözlerini İslam’a ve Müslümanların aleyhine kullandık. Bu saldırıları şiddetle kınıyoruz.” – ARMY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu