Haber

İzmir merkezli 3 ilde ‘Kelebek Operasyonu’

– İzmir merkezli 3 ilde ‘Kelebek Operasyonu’

İZMİR – İzmir merkezli Erzincan ve Erzurum’da mafya tipi yapılara yönelik düzenlenen ‘Kelebek Operasyonu’ kapsamında haklarında tutuklama kararı çıkarılan 20 kişiden 17’si yakalandı. Zanlılardan 4’ü tutuklanırken, firari 3 zanlıyı arama çalışmaları sürüyor.

İzmir Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir ve Menemen Cumhuriyet Başsavcılıklarının koordinasyonunda, haksız menfaat elde etmek ve yüksek kazanç elde etmek amacıyla hukuka aykırı olarak oluşturulan mafya tipi yapılar ve bu yapılara silah sağlayan kişilerle mücadele çerçevesinde operasyon düzenledi.

‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘Nitelikli yağma’, ‘Nitelikli dolandırıcılık’, ‘Tehdit’, ‘Kasten yaralama’ ve ‘Uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve kaçakçılığı’ suçları kapsamında, İzmir merkezli Gaziemir, Bayraklı, Balçova, Çiğli, Aliresağa, Çeşme ve İzmir merkezli Gaziemir, Bayraklı’da toplam 25 konutta 2 suç örgütü daha bulunuyor. , Balçova, Çiğli, Aliresağa, Çeşme ve 25 konut. 5 iş yeri ve 7 araçta eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi.

Söz konusu operasyonlarda 13 tabanca, 3 tüfek, 12 kısmen kesme silah, 29 fişek, 156 fişek, 1 balistik yelek, 2 kaju, 1.026 sentetik uyuşturucu hap, çok sayıda silah ve silah yapımında kullanılan malzeme, 1 el yazması tarihi eser, çok sayıda tapu, senet, satış sözleşmesi ele geçirildi.

Sabah erken saatlerde 77 ekip ve 169 işçinin katılımıyla düzenlenen operasyonda haklarında tutuklama kararı çıkarılan 20 kişiden 17’si yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 13’ü denetim kuralıyla serbest kalırken, 4’ü tutuklandı. Firari olan 3 zanlıyı yakalama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu