Haber

Tekirdağ’dan biraz kısa

Çanakkale’deki görevi sona eren Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Lucas Robson, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ı ziyaret etti.

Valilik’ten yapılan açıklamaya göre, Vali Yıldırım tarafından karşılanan Konsolos Robson, erdem defterini imzaladı.

Vali Yıldırım, ziyaretlerinden dolayı Konsolos Robson’a teşekkür etti.

Konsolos Robson, Yıldırım’a misafirperverliği için teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

-Tekirdağ’da meslek tanıtım günleri etkinliği düzenlendi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çerkezköy Kadın Başvuru Merkezi’nde görev yapan meslek personeli için mesleki tanıtım günleri düzenlendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, kadınları ve aileleri geliştirmek, güçlendirmek ve problem çözme kapasitelerini geliştirmek amacıyla kurulan kadın başvuru merkezleri, Süleymanpaşa, Çorlu ve Çerkezköy ilçelerinde faaliyetlerine devam ediyor. koruyucu, önleyici, eğitici, geliştirici, yol gösterici manevi ve sosyal danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi’nde görev yapan profesyonel kadro, Pakize Narin Anadolu Lisesi’nde düzenlenen mesleki tanıtım günleri etkinliğine katıldı.

Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi’nde görev yapan Uzman Psikolog Beril Buket Bağcı ve Sosyal Hizmet Uzmanı Pınar Keklik, öğrencilerle meslekleri hakkında bilgiler paylaştı.

Yaklaşık 100 öğrencinin katıldığı etkinlikte meslek tanıtımının ardından öğrencilerin soruları yanıtlandı.

Süleymanpaşa’da Şehit Şerife Bacı ve Genç Osman Parkları yenilendi

Süleymanpaşa Belediyesi sorumluluk alanı içindeki parkları yenilemeye devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Çınarlı Mahallesi’nde bulunan ve bakımsızlık nedeniyle kullanılamayan Şehit Şerife Bacı Parkı ile Rota Caddesi üzerindeki Genç Osman Parkı, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tamamen yenilendi.

Törenle hizmete giren parkların açılışında konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, çocukların oyun oynaması ve güvenle sosyalleşmesi gerektiğinin farkında olduklarını belirterek, açılan parkların çocuklara hayırlı olmasını diledi.

Açılışın ardından Yüksel ve protokol üyeleri parkı gezdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu