Haber

Olaylı Göztepe-Altay maçına ilişkin 9 şüpheli daha gözaltına alınarak toplam gözaltı sayısı 20’ye ulaştı

Göztepe ile Altay ortasında oynanan maçta çıkan olaylar nedeniyle İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden 9’u özgür bırakıldı. Kamera incelemesini sürdüren polis, olaya karıştığı tespit edilen 9 şüpheliyi daha gözaltına aldı.

AMBULANS SÜRÜCÜLERİ İLE BİREBİR TARAFTAR GRUBUNDALAR

Kamera kayıtlarında yapılan incelemede özel ambulans şoförleri A.G. ve H.K. tarafından stattaki tuvalete bırakılan fişeklerin; D.D, K.E, E.Y. ve F.Ö. tarafından alındığı belirlendi. Göztepe tribünlerine işaret fişeği fırlatarak taraftar Mehmet Çakır’ın yaralanmasına neden olan şüphelinin ise F.E. (25) olduğu tespit edildi. Ambulans sürücüleriyle statta yanıcı ve patlayıcı gereçleri teslim alan bireylerin ortasında arkadaşlık münasebeti bulunduğu ve birebir taraftar kümesinin üyesi oldukları bilgisine ulaşıldı.

İFADELERİ ALINMAYA DEVAM EDİLİYOR

HTS kayıtlarını inceleyen polis, ambulans sürücülerinden birisinin, patlayıcı ve yanıcı gereçleri bıraktıktan sonra taraftar kümesi üyelerinden birini telefonla aradığını da belirledi. A.G, H.K, D.D, K.E, E.Y, F.Ö. ve F.E’nin de aralarında olduğu 20 şüphelinin ifade işleminin devam ettiği kaydedildi. Öte yandan maçın ardından statta yapılan aramalarda bulunan ve stada kaçak şekilde sokulduğu tespit edilen bazıları kullanılmış sis bombası, meşale, torpil ve işaret fişeği de incelemeye alındı.

OLAY

Gürsel Aksel Stadı’ndaki karşılaşmada Altay tribünlerinden Göztepe seyircilerinin olduğu kısma fişek atılması sonucu yaralananların olduğu bilgisi üzerine 2 ambulans alana girmiş, karşılaşma 22. dakikada durmuştu. Bu sırada bir Göztepe taraftarının, köşe gönderini alarak Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e vurmasının ardından müsabaka tatil edilmiş, çıkan olaylarla ilgili kaleci Özenç’i yaralayan şüphelinin de olduğu 21 kişi gözaltına alınmıştı. Fişeklerin özel ambulans şoförü A.G. ile H.K. tarafından stada sokulduğu tespit edilmişti.

KÖŞE GÖNDERİ SİLAH SAYILDI

Şüphelilerden kaleci Özenç’i köşe gönderiyle yaralayan Mehmet Nihat A. “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanununa muhalefet” suçlarından tutuklanmıştı.
Cumhuriyet savcılığı, şüpheli Mehmet Nihat A’nın, kalecinin hayati bölgesi olan başının ardı ve ense kısmına öldürmeye elverişli bir silahla birden fazla sefer vurduğu ve hareketine etrafındaki şahısların engellemesi üzerine son vermek zorunda kaldığı istikametinde görüş bildirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu