Haber

Musk’ın Gazze’deki uluslararası yardım kuruluşlarına internet sağlama kararı

İsrail’in yoğun bombardımanı sonrasında Gazze’de sabit sınır, cep telefonu ve internet bağlantısı hizmetleri tamamen kesildi. Bölgedeki sağlık ve yardım kuruluşları sahadaki çalışanlarıyla iletişime geçemediklerini bildirirken, SpaceX şirketinin CEO’su Elon Musk, X hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı.

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Alexandria Ocasio-Cortez’in konuya ilişkin bir paylaşımına yorum yapan Elon Musk, “Starlink, Gazze’deki uluslararası kabul görmüş yardım kuruluşlarıyla ilişkiyi destekleyecektir.”

‘BM VE DİĞER KURULUŞLARI DESTEKLEYECEĞİZ’

Filistin’in İngiltere Büyükelçisi Husam Zomlot’un Gazze’deki ailesine saatlerce ulaşamadığını söylediği paylaşımına alıntı yapan Ocasio-Cortez, “2,2 milyonluk nüfusun tamamının bağlantısının kesilmesi kabul edilemez. Gazeteciler, Sağlık çalışanları, insani yardım çabaları ve tüm masum insanlar tehlikede, “Böyle bir eylem nasıl haklı görülebilir bilmiyorum. ABD tarihsel olarak bu uygulamayı kınamıştır” dedi.

Elon Musk, bu paylaşıma yanıt olarak yaptığı yorumda, Starlink uydu internet sisteminin Gazze’deki uluslararası kabul görmüş yardım kuruluşlarına bağlantı sağlayacağını duyurdu. Musk, bir başka gönderiye yaptığı yorumda ise “Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası kabul görmüş diğer yardım gruplarını destekleyeceğiz” dedi. (DIŞ HABER)

mengen-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu