Haber

Kıbrıs Gazileri 49 Yıl Sonra Topraklarına Dönüyor

Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan Çaycumalı gaziler, 49 yıl sonra yeniden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) gidecek, savaştıkları toprakları görecek ve anılarını tazeleyecek.

1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan ve harekâtın başarısında önemli rol oynayan 24 gazi, 49 yıl sonra aynı anıları yeniden yaşamak ve savaştıkları toprakları görmek için KKTC’ye gitti.

24 gazi ile 2 günlük program için Kıbrıs’a gittiklerini anlatan Çaycuma Sosyal Yardım Vakfı Sosyal Yardım ve İnceleme Sorumlusu Bayram Çeliktaş, Çaycuma Kıbrıs Gazilerine eşlik ettiklerini ve gazilerle birlikte 2 günlük Kıbrıs gezisine çıktıklarını söyledi. Çeliktaş, organizasyonun Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından gerçekleştirildiğini belirterek; “Kaymakamımız Mehmet Göze, 49 yıl önce Kıbrıs Barış Harekatı’na başarıyla katılan Gazilerimizin barış getirdikleri toprakları ziyaret etmeleri için bu anlamlı geziyi düzenlemiştir” dedi.

Gazilerden Kıbrıs’a gezi talebi geldiğini ve kendilerinin de bu istekten çok memnun olduklarını belirten Kaymakam Göze, şunları söyledi:

“Harekette büyük başarılara imza atan ve KKTC’nin kuruluşuna büyük katkı sağlayan gazilerimiz, savaştıkları toprakları yeniden görmek, hafızalarını tazelemek istediler. Gerekli yerlerle de temasa geçtik. Gazilerimizi ağırlayacaklar. Gazilerimiz adına KKTC Barış Kuvvetleri Komutanlığına teşekkür ederiz. Program kapsamında “KKTC’yi özellikle çıkarma bölgelerini, savaş alanlarını, Girne, Mogasa ve Lefkoşa’yı gezecekler.” – ZONGULDAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu