Haber

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan: Cumhur İttifakı Türkiye ve sınırlardaki oyunları bozdu

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Cumhur İttifakı’nın ilkeler birliği adı altında bir araya geldiğini ve güçlü yapısıyla Türkiye’deki ve sınırlardaki oyunları bozmayı başardığını söyledi.

Gelibolu AK Parti İlçe Merkezi’ni gezdikten sonra Lapseki ilçesine geçen Turan, MHP İlçe Merkezi’nde partililerle bir araya geldi.

Turan burada yaptığı konuşmada, bugün sadece parti ziyareti yapmadıklarını belirterek, “Cumhur İttifakımızın ne anlama geldiğini, sonrasında devletin toparlanması ve yapılanmasında hangi vizyon ve dayanışma adımlarının atıldığını bilen insanlarız. 15 Temmuz. Bugün bir parti ziyaretinden çok, ilkeler birliği gördüğümüzü belirterek, “Ortak amaçta birlik toplantısı gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin omuz omuza büyük bir yükü üstlenmemesi halinde bugün PKK’nın Irak’ın kuzeyinde büyük olduğunu iddia eden devletlerin desteğiyle terör koridoru kuracağını herkesin bildiğini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti: Turan, Suriye’ye, “Para Araç, tank ve top verdiler, üstelik haritalar çizdiler. Büyük ülkeler uluslararası toplantılarda devletçikler kurmaya çalıştılar. Türkiye’nin güçlü siyasi iradesi ve büyük askeri tecrübesi, bırakın bir devlet kurmak şöyle dursun, nasıl devletçikler kurmaya çalıştı.” Devlet tam tersine daha küçük örgütlerin terör faaliyetlerini yok etti.” değerlendirmesini yaptı.

Bülent Turan, Cumhur İttifakı’nın diğer ittifaklar gibi değerlendirilemeyeceğine dikkat çekerek, “İttifakımızı sarsan, dağıtan bir anlayış mı oldu? Oylarımızın artması ya da azalması bir şeydir. Temsilimizin artması ya da azalması başka bir şeydir. Bu başka bir şeydir.” yapı, ilkeler birliği adı altında bir araya gelir.” “Geldi ve güçlü yapısıyla Türkiye’de ve sınırlarımızdaki oyunları bozmayı başardı. Diğer arkadaşlarımız ne yaptı? Sadece milletvekili sayısını saymaktan, sadece oyları saymaktan başka bir şey yapmadılar. Geldikleri yer çok farklı, çok örnek teşkil edecek bir hale geldi.” Bu kelimeyi kullandı.

MHP Lapseki İlçe Başkanı Hüseyin Sevinç de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu