Haber

Atilla Ataman’dan CHP’li Özel’in iddialarına cevap

Trabzon Büyükşehir Belediye Lider Vekili Atilla Ataman, CHP Küme Lider Vekili Özgür Özel’in TBMM yaptığı basın toplantısında, şahsının ve eşinin siyasi nüfuzunu kullanarak Gümüşhane Kürtün ilçesinin üç köyünü mahalle olarak Trabzon Büyükşehir sınırlarına aldırdığı iddialarına düzenlediği basın toplantısıyla cevap verdi.

Ataman, Özel’in kendisine yönelik iftira attığını söz ederek “Bu konuda iftira davası açacağımı belirtmek isterim. Gelirini de sokak köpekleri için harcayacağım” dedi.

Ataman bahisle ilgili yaptığı açıklamada, “Dün, yani 10 Kasım Atatürk’ümüzün ölüm yıl dönümünde CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı basın toplantısında, şahsımı ve eşimi ismen mevzu ederek, siyasi nüfuzumuzu kullanarak Gümüşhane Kürtün ilçesinin üç köyünü mahalle olarak Trabzon Büyükşehir sonlarına aldırdığımızı sav etmiştir. Bahse husus köyler; Kırgeriş, Bağlama ve Damlı köyleridir. Burada yapılan köylerin Trabzon’a bağlanıp, mahalleye dönüşmesi değildir. Bahse konu yerden biraz daha yukarıda Kadırga yaylası var ki çok önemli bir noktadadır, Gümüşhane Kürtün’e bırakılmış. Bahse mevzu yerde ise sonda bir düzenleme yapılmış, o da İçişleri Bakanımızın Gümüşhane’den gelen talepleri değerlendirmesi yanında yargıya intikal etmiştir. Sorun sadece bir kısmi sınır değişikliğidir. Özel’in argümanı şu; 8 Aralık 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi, yaklaşık bir yıl sonra, Atilla Ataman ve eşi tarafından çıkarılmış oluyor ve bu üç köy Trabzon’un Şalpazarı ilçesine bağlanıyor. Yani daha yakında ve bitişiğinde olan Tonya ilçesine değil, Şalpazarı ilçesine, üstelik Damlı köyü muhtarı Trabzon Tonya’lı olduğu halde, ayrıyeten benim konutum Gümüşhane Özkürtün sonları içinde olduğu halde, ben bu türlü bir şey yaptırmış oluyorum, niçin yakınında otelimiz olduğu için. İş bununla da kalmıyor, bu vakte kadar hiç duymadığımız bir yetki ile Büyükşehir yetkilendiriliyor ve ben buraları eko turizm bölgesi haline getiriyorum” diye konuştu.

Ataman, Özel’i iddialarını ispat etmesi durumunda istifa edeceğini belirterek “Şahsım ve eşimle ilgili sav ettiğin konulardan bir paragraf bir cümle bir satır bir söz bir harf gerçek çıkarsa ve bunu ispatlarsan, Trabzon Büyükşehir belediyesi Meclis Başkanlığından ve Belediye Lider Vekilliğinden şahsım ve AK Parti Diyarbakır Vilayet Lider yardımcılarından eşim Suna Kepolu Ataman derhal istifa edeceğiz. Şayet ispatlayamazsan gereğini hala var olduğunu zannettiğim onuruna havale ediyorum. Sonuç olarak; bu hususta iftira davası açacağımı da belirtmek isterim. Gelirini de sokak köpekleri için harcayacağım” halinde konuştu. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu