Ekonomi

Vestel, Connectivity Standards Alliance Katılımcı Üyesi Oldu

Türkiye’nin lider teknoloji şirketi Vestel, nesnelerin interneti alanındaki etki alanını yaptığı çalışmalar, dijital hizmetler, işbirlikleri ve organizasyonel iştiraklerle genişletmeye devam ediyor. Vestel, son olarak dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin yer aldığı en değerli IoT organizasyonlarından biri olan Connectivity Standards Alliance’a (CSA) Associate Üye olmuştur.

Geçtiğimiz aylarda IoT (Nesnelerin İnterneti) standartlarını belirlemek amacıyla kurulan ve dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerini bünyesinde barındıran Home Connectivity Alliance’ın (HCA) Yönetim Kurulu Üyesi olan Vestel, şimdi de Connectivity Standards Alliance oldu. , IoT standartlarını belirlemek için dünyanın en büyük IoT organizasyonlarından biri. (CSA) Ortak Üye oldu.

CSA üyelikleri sayesinde birlikte çalışabilirlik stratejileri doğrultusunda diğer teknoloji firmaları ile yakın işbirlikleri kurma fırsatı bulduklarını ifade ettiler. Vestel CEO’su Turan Erdoğan “IoT standartlarını belirlemek için dünyanın önde gelen teknoloji şirketleriyle birlikte çalışıp bilgi paylaşabileceğiz. Bunlar teknoloji alanında çok önemli gelişmeler. “Kendi yenilikçi teknolojilerimizin yanı sıra spesifikasyonların oluşturulmasına yardımcı olacağız ve ilgili gelişmeleri piyasaya çıkmadan önce ürünlerimize ve uygulamalarımıza entegre edebileceğiz.”

2002 yılında kurulan ve akıllı cihazların kendi merkezlerinde bağlanacağı ortak iş modelleri üzerinde çalışan CSA’nın (Connectivity Standards Alliance) üyeleri arasında Apple, Google, Ikea, Infineon ve Signify gibi dünya lideri şirketler yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu