Haber

VAN’da çocukları dağlara kaçırılan aileler umutlarını koruyor

VAN’da çocukları dağlara kaçırılan aileler bu hafta bir araya gelerek Halkın Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) binası önünde yürüyüp slogan attı. Kızı Şeyma için eyleme katılan Nazlı Sancar, geçen hafta 2 kişinin daha dağdan geldiğini ve umutlarının her geçen gün arttığını belirterek, “Umudumuz artıyor. Geçen hafta 2 çocuğumuz geldi. 49 çocuğumuza kavuştuk, umudumuz her geçen gün artıyor, Allah’ın izniyle, devletimizin gücüyle.” “Hepimiz çocuklarımıza kavuşacağız. Lambayı yok edeceğiz” dedi.

Terör örgütü PKK’nın dağlara kaçırdığı çocukları için nöbet tutan aileler için DEM Parti İl Müdürlüğü binası önündeki çocuk nöbeti sürüyor. Aileler ellerinde Türk bayrakları, çocuklarının fotoğrafları ve ‘Dağları kurtlara, kuşlara bırakın’, ‘Çocuklarımızı istiyoruz’, ‘Anneler görev başında’, ‘Yeter artık bizi aşın’ gibi pankartlar taşıyor ‘, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak’. Ellerinde pankartlarla DEM Parti binası önünde yürüdüler. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı yürüyüşte aileler, ‘Kahrolsun PKK, işbirlikçi HDP’ ve ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ gibi sloganlar attı. DEM Parti İl Müdürlüğü binası önüne gelen ailelerin seslerini bastırmak için yeniden yüksek sesle müzik çalındı.

2012 yılında 13 yaşındayken dağa kaçırılan kızı Şeyma için çocuk nöbetine katılan Nazlı Sancar, geçtiğimiz hafta 2 kişinin daha çocuklarıyla buluştuğunu ve umutlarının her geçen gün arttığını belirtti. Sancar, “Geçen hafta 2 çocuğumuz geldi. 49 çocuğumuz oldu. Umudumuz her geçen gün artıyor. Allah’ın izniyle, devletimizin gücüyle hepimiz çocuklarımıza kavuşacağız. Kandil’i yıkacağız. Büyüteceğiz.” Kandil’deki bu kırmızı bayrak. Bizim mücadelemiz çocukların mücadelesidir. “Çocuğun tanımı yoktur. Biz siyaset için ya da koltuk için burada değiliz. Biz sadece hakkımız olan çocuklarımızı HDP’den ve PKK’dan istiyoruz. Çocuklarımız için buradayız” dedi.

Her hafta umutla geldiklerini anlatan Sancar, “O silah çocuklarına yakışır. Çocuklarımızın elinden kalem alıp onlara silah veriyorlar. Çocuklarımızın hayatlarını zindan ettiler. Bütün zulmü Kürtlere yapıyorlar. Biz de yapıyoruz.” Her gün şehitler veriyoruz. Şimdi yüreğimiz kan ağlıyor. Çocuklarımızı kardeş kardeş öldürüyorlar. Şeyma Kızım anneni görsen, duysan yıllardır peşindeyim, seni bırakmam. Gel. ve devlet güçlerine teslim ol kızım. Geçen hafta iki çocuk geldi. Ailelerine kavuştular. Bu zalimlere neden inanıyorsun? O katil kıyafetlerini yüzlerine at kızım. Bu benim tüm çocuklara çağrımdır. Dağlara gelsinler, devlete ‘Güçlerine teslim olsunlar’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu