Ekonomi

Tesla, ABD’de 199.575 Elektrikli Aracı Geri Çağırdı

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) Cuma günü yaptığı duyuruda, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın (TSLA), geri giderken sürücünün görüşünü engelleyebilecek bir yazılım hatası nedeniyle yaklaşık 200.000 elektrikli aracı geri çağıracağını duyurdu.

Geri çağırma, belirli 2023 Model Y, Model S ve Modellerini etkiliyor

NHTSA belgelerine göre, bir yazılım sorunu, araçlar geri giderken arka görüş kamerası ekranının canlı akışı göstermemesine neden olarak çarpışma olasılığını artırabilir.

Tesla’nın NHTSA’ya verdiği raporda belirtildiği üzere Tesla, Aralık ayı sonlarında arıza raporlarını aldıktan sonra sorunu tespit etti ve 12 Ocak’ta geri çağırma kararı aldı. 22 Ocak itibarıyla bu kusurla ilgili olabilecek 81 garanti talebi bulunuyor.

Tesla, bu kusurla bağlantılı herhangi bir kaza veya yaralanma kaydetmedi ve sorunu kablosuz bir yazılım güncellemesiyle ele aldı. Araç sahiplerine 22 Mart’tan itibaren bildirim mektupları verilecek.

Bu duyuru, Tesla’nın Otopilot sistemine yeni güvenlik özellikleri uygulamak için iki aydan kısa bir süre önce ABD’deki neredeyse tüm araçlarını geri çağırmasından kısa bir süre sonra geldi.

Elektrikli otomobil lideri geçtiğimiz günlerde de bu yılki araç üretim hedeflerine ulaşamayacağını açıklayarak hisse fiyatının düşmesine neden olmuştu.

Cuma sabahı piyasa açılmadan önce Tesla’nın (TSLA) hisseleri piyasa öncesi işlemlerde %0,95 artış gösterdi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu