Haber

Süheyla Sultan Gemisi afetzedeler için İskenderun’a hareket etti

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü (KEGM), depremden etkilenen vatandaşların kullanımına hazır hale getirilen Süheyla Sultan Gemisi’nin, Gemi Kurtarma Gemisi’nin yedeği alınarak İskenderun’a gönderildiğini bildirdi.

KEGM’nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından İskenderun’da konuşlanacak olan Süheyla Sultan Gemisi’nin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Gemi Kurtarma Gemisi ile hareket ettirildiği belirtildi. .

Açıklamada, “Depremden etkilenen vatandaşlarımızın kullanımı için İskenderun’da konuşlanacak olan Süheyla Sultan Gemisi, Gemi Kurtarıcımız tarafından yedeklenerek Yalova’dan yola çıkmıştır. Omuz omuza.” ifadeler kullanılmıştır.

Kurtarma Gemisi tarafından çekilen Süheyla Sultan Gemisi’nin 7 Mart 2023 tarihinde İskenderun limanına teslim edilmesinin planlandığı öğrenildi.

Toplam 1500 kişinin yaşayabileceği Süheyla Sultan yüzen yaşam şehrinde klima, televizyon ve buzdolabı bulunan 12 kişilik 72 oda ve 4-6 kişilik 116 oda bulunuyor.

900 öğrenci kapasiteli 18 derslik, bilgisayar laboratuvarı, konferans ve bağlantı merkezi bulunan Süheyla Sultan yüzen yaşam kenti, poliklinik ve revirlerin yanı sıra 20 kişilik yatarak tedavi verilebilen sağlık alanlarını da bünyesinde barındırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu