Haber

Soylu, Taksim’deki terör saldırısıyla ilgili yeni bilgiler paylaştı: Patlamadaki bomba sosyal medya üzerinden yapıldı

İçişleri BakanıSüleyman Soylu, Uluslararası Siber Kabahatler Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada Taksim’deki bombalı saldırıyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“SOSYAL MEDYA HESAPLARI ÜZERİNDEN YAPILDI”

“15 TEMMUZ ÖNCESİ GÜVENLİK BİRİMLERİNİ 81’E ÇIKARDIK”

Küresel ve uluslararası güç merkezleri yine başlarını kuma gömdüler. Terör saldırılarında olduğu gibi pandemide de motamot. Türkiye siber güvenlik konusunda dünyanın önde gelen noktalarından biridir. Hiçbir kırgınlık göstermedik. 15 Temmuz öncesi 59 ilde güvenlik birimlerini siber hatalarla 81’e çıkardık. Jandarmamızın gücünü de kattık. 2025 yılı sonuna kadar tüm illerde şube açmayı hedefliyoruz. 2021 yılında 60 milyon olan sosyal medya kullanıcı sayısı 2022 yılında 70 milyona ulaştı. sosyal medya.

“ÖNEMLİ BİR ADIM ATMAK İÇİN BİRLİKTEYİZ”

Yüzde 76 oranında isimlendirilmiş hesaplar bulunurken, yüzde 24 oranında bot hesaplar bulunuyor. FETÖ kaynaklı hesaplar farklıdır. 71 bin 310 terör örgütü PKK takviyeli hesap. Sosyal medyaya karşı dikkatli olun, bunun hakkında konuşabiliriz. Büyük bir çaba ortaya koyduk. Dünyadaki tüm arıza gelirleri tüm ülkelere aktarılabilir. Siber suçların önlenmesi konusunda eğitimler veriyoruz. Bugün 30 ülkeden gelen yabancı kolluk kuvvetleri ile aynı doğrultuda değerli bir adım atmanın tam ortasındayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu