Haber

Saadet Partisi İsrailli yetkililere suç duyurusunda bulundu

EDİRNE’de Saadet Partisi (SP) Örgütü, Filistin’e yönelik saldırılarını sürdüren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve diğer yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

SP Edirne Örgütü, Başbakan Binyamin Netanyahu başta olmak üzere İsrailli yetkililer hakkında Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. SP Edirne İl Lideri Sinan Tekin, Gazze’yi toplu mezara çevirmeye çalıştıklarını belirterek, İsrail’in soykırım ve savaş suçu işlediğini söyledi. Tekin, “İsrail işgal rejimi 1948’den bu yana adım adım Filistin topraklarını işgal ediyor ve inanılmaz zulüm ve cinayetlerle dünyanın gözü önünde bir soykırım gerçekleştiriyor. Geçmişte Sabra ve Şatila, El Halil ve Kudüs’te yaşanan katliamlar 2023’te de devam edecek.” Gazze’de devam ediyorlar. İsrail, Gazze’de dünya tarihinin en vahşi soykırımını sürdürüyor. Çocuk hastaneleri, ambulanslar, konutlar bombalanıyor; Fosfor bombalarıyla her gün yeni savaş hataları yapılıyor; Su, elektrik ve internetin kesilmesi Gazze’nin toplu mezara dönüşmesine neden oluyor. “Üzerinde çalışılıyor” dedi.

‘İSRAİL ZULMÜNÜ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR’

Filistinli direnişçilerin 7 Ekim’de meşru müdafaa hakkını kullandığını, ardından İsrail’in dünya çapında büyük bir algı operasyonu başlattığını belirten Tekin, “Sözde aydınlar, sözde akademisyenler, en büyük medya grupları, küresel şirketler desteklendi.” Bu sahtekarlık.Fakat yalancı gerçeği göremeden söndü.Sınırları aşmaktan asla geri durmayan İsrail, zulmünü her geçen gün artırdı.Dünyanın en zalim terör örgütü İsrail, daha önce alçakça baskınlarından birini daha gerçekleştirdi. Dünyanın gözü: ‘Bu kadar alçalmazlar’ diye hastane bahçesine ve otoparkına yerleşen binlerce mazlum çocuğu güdümlü füzesiyle vurdu “Evet, katil İsrail, hastanenin bulunduğu hastaneye hunharca saldırdı. temiz insanlar sığınıyordu. Binden fazla temiz insanı orada katlettiler. Tarih sayfalarında utançla anılacak, binlerce yıl sonra bile lanetle anılacak bir katliam gerçekleştirdiler” dedi.

‘BİDEN YALANLARINI SIRAYLADI’

ABD Başkanı Joe Biden’ın İsrail’e verdiği desteğe tepki gösteren Tekin, “Her şey ortadayken, dünyadaki tüm kötülüklerin, vahşetin ve katliamların suç ortağı ve istisnasız her teröristin hamisi olan Başkan Joe Biden’a Amerika’nın dayanma gücü yoktur” dedi. , Netanyahu’yla birlikte kamera karşısına geçti.” Utanmazca yalanlarını açıkça sıraladı. Hastane saldırısını yanında oturan kanlı katil gerçekleştirmedi; Hamas’ın işiydi, başkaları tarafından yürütüldü. Açıkça söylüyorum; Rezil Biden, tarihin en pis yalanlarından birini küstahça dile getirdi. Muhtemelen dünyayı kandıracağını düşünüyor. Burası İsrail. “Hem Türkiye’nin hem de Amerika’nın cemaziyelevvelini biliyoruz” dedi. ‘HİÇ UTANMIYORSUNUZ, NERDESİNİZ?’

Tekin, “Batı’da birilerinin canı yansa yüksek sesle bağırıp iktidarlarla birleşerek harekete geçenler neredesiniz? Katil İsrail binlerce çocuğu öldürüyor; utanmanız kaldı mı, neredesiniz? Uluslararası Rusya-Ukrayna savaşında uluslararası kamuoyunu harekete geçiren hukukçular, “Sözde barışı sağlayacak kurumlar, insanlığa sunduğunuz tüm hukuki müktesebat, Filistinli çocukların cansız bedenleri altında eziliyor ve yok edilmiş sayılıyor. Ama hatırla; Yerin ve göğün sahibi olan Allah, Demir Kubbe sahiplerinin kirli oyunlarını başlarına yıkacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu