Ekonomi

Rusya ve ABD’de 14 Mayıs seçimleri için oy verme işlemi başladı

Rusya’da yaşayan Türk seçmeni, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimi ve 28. Milletvekili Seçimi için sandık başına gitti.

Moskova’daki Türk vatandaşları, dün yerel saatle 09.00’dan itibaren Moskova’daki Türkiye Büyükelçiliği önünde kurulan sandıklarda oy kullanmaya başladı.

Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar 2 numaralı sandıkta oy kullandı. Büyükelçilik binasında 3.

ABD’de de başladı

ABD’nin Washington Büyükelçiliği’nin yanı sıra New York, Boston, Chicago, Los Angeles, Miami ve Houston Başkonsolosluklarında da oy kullanma işlemi başladı.

Washington bölgesinde yaşayan ve Overseas Electoral Register’a bağlı çok sayıda seçmen büyükelçilikte oy kullanırken, New York’ta sağanak yağışa rağmen çok sayıda seçmen Türkevi’ne gelerek oy kullandı.

New York Başkonsolosluğu görev alanında 29 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde 09:00-18:00 saatleri arasında Türkevi’nin yanı sıra New Jersey ve Long Island’da da ilave sandık kurulacak.

ABD’de bulunan ve Yurtdışı Seçmen Kütüğüne bağlı seçmenler, 29 Nisan-7 Mayıs tarihleri ​​arasında 09.00-21.00 saatleri arasında söz konusu seçim merkezlerinde oy kullanabilecek.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması durumunda 20-24 Mayıs tarihlerinde belirlenen temsilciliklerde sandık kurulacak.

Amerika Birleşik Devletleri genelinde 134.246 kayıtlı seçmen var.

haber-mezitli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu