Ekonomi

PayPal, sabit kripto varlığını Solana ağına ekleyecek

Investing.com – Sabit kripto para birimi ihraç eden ilk geleneksel şirket olan PayPal, PYUSD varlığını Solana Blockchain’ine eklemeye karar verdi.

PayPal, sabit kripto para birimini geçen yıl Ağustos ayında Ethereum tabanlı olarak piyasa sürmüştü. Ardından PYUSD’yi kişiler arası ödeme hizmeti olan Venmo’ya entegre etti. PayPal’ın sabit kripto kullanımı için Solana ağını tercih etmesindeki en önemli faktörler, ağın hızlı ve düşük işlem ücretleri sunması olduğu belirtildi. Öyle ki Solana ağı, şu an saniyede 1.400’ün üzerinde işlem gerçekleştirebilirken Ethereum ağında saniyede yaklaşık 15 işlem gerçekleşiyor.

Yatırım dünyasında öne çıkmak ve kazancınızı artırmak için InvestingPro ile tanışın! Şimdi %20’ye varan indirimden faydalanın. Kupon kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Solana ağı ilgi görmeye devam ediyor

Son zamanlarda özellikle memecoin projeleriyle öne çıkan Solana ağı, son iki yılın en yüksek işlem hacimlerine ulaştı. İşlem hacmindeki hızlı artışa rağmen ağın sorunsuz şekilde çalışması da Solana’ya dair güveni artıran önemli bir detay olarak öne çıkıyor. Zira Solana ağı geçtiğimiz yıllarda ağ kesintileriyle oldukça zor zamanlar geçirmişti.

Paxos Trust Company aracılığıyla ihraç edilen PYUSD’nin şu an 400 milyon dolara yakın bir piyasa değeri bulunuyor. PYUSD, şu an piyasanın en büyük sabit kripto para birimlerine göre düşük bir piyasa değerine sahip olmasına karşılık şirket, varlığın bireysel ödemeler ile Latin Amerika, Güneydoğu Asya ve Afrika’daki gelişmekte olan pazarlarda kullanımını genişletmek istiyor. Ayrıca PayPal yetkilileri, ilerleyen dönemlerde PYUSD’nin daha fazla Blockchain ağına entegre etme planları olduğunu dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu