Haber

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde deprem konutları yükseliyor

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde deprem konutları yükseliyor

OSMANİYE – Osmaniye’nin Düziçi İlçesi Gökçayır köyündeki deprem konutu şantiyesinde çalışmalar sürüyor.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde, depremlerde evleri yıkılan veya ağır hasar gören vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar sürüyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından temelleri atılan kalıcı afet evleri hızla yükseliyor. Düziçi ilçesine bağlı Gökçayır köyünde 3 etaptan oluşan toplam 727 konut depremzedelere teslim edilecek.

İnşaatı üstlenen inşaat firmasının temsilcisi Mehmet Can Tekin, deprem konutlarıyla ilgili konuşarak, “Ülkemizde çok büyük bir deprem oldu, Kahramanmaraş’ta merkezin üzerinde 11 ili etkileyen büyük bir deprem oldu. sarsıntı evlerinin müteahhitleri ve burada 3 etaptan oluşan 3 konut yapıyoruz, birinci etapta 534 konut, ikinci etapta 675 konut, üçüncü etapta 518 konut olmak üzere toplam 727 konut yapıyoruz. Bu binalar yükselmeye devam ediyor. TOKİ, “Biz bunları depremzedelere teslim edeceğiz, onlar da vatandaşımızın hizmetine sunacaklar” dedi.

-Çalışacak usta ve işçi bulamıyoruz.

Deprem konutlarının bir an önce bitmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Tekin, “İnşaat aşamasında bir sıkıntımız yok, tek düşüncemiz çalışacak usta ve işçi bulamıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu