Ekonomi

Oppenheimer firması Applied Industrial’ın hisselerinde büyüme ve pazar pozisyonuna dikkat çekiyor

Çarşamba günü Oppenheimer, Applied Industrial Technologies (NYSE:AIT) hisseleri üzerindeki Outperform notunu teyit etti ve 235 $ fiyat hedefini korudu. Firma, şirketin iki segmentte faaliyet gösterdiğini, Servis Merkezi Bazlı Dağıtım’ın işin üçte ikisini, Mühendislik Çözümleri’nin ise kalan üçte birini oluşturduğunu vurguladı.

Uygulamalı Endüstriyel Teknolojiler binlerce tedarikçiyi on binlerce müşteriyle buluştururken, satışlarının büyük bir kısmı endüstriyel üretim ortamına, daha küçük bir kısmı ise OEM/otoyol dışı mobil sektörüne hizmet veriyor.

Şirketin finansal hedefleri arasında %13’ün üzerinde FAVÖK marjı elde etmek, mevcut yaklaşık %12’lik marjı artırmak ve 5,5 milyar dolarlık satış rakamına ulaşmak yer alıyor. Bu büyüme beklentisi, orta tek haneli organik büyüme ve düşük tek haneli bolt-on satın almaları içeren bir gelir bileşik yıllık büyüme oranı ile desteklenmektedir. Applied Industrial Technologies, 0,3 kat net kaldıraç ve 1,1 kat brüt kaldıraç ile 413 milyon dolar nakit ile sağlıklı bir bilançoya sahiptir.

Applied Industrial Technologies’in ABD ve Kuzey Amerika pazarlarına odaklanması, nearshoring ve reshoring alanlarındaki mevcut eğilimler ışığında avantajlı görülmektedir. Ayrıca şirket, müşteri tabanının karşılaştığı teknik işgücü kısıtlamalarından faydalanacak şekilde konumlanmış durumda. Şirket için yatırım etkenleri arasında elektrifikasyon, enerji geçişi, verimlilik, üretkenlik ve işgücü kısıtlamalarından etkilenen hareket kontrolü ve otomasyon kurulu tabanlarında yükseltmeler yer almaktadır.

Ayrıca, şirketin büyüme için ek fırsatlar sağlayabilecek kamu altyapı harcamalarından faydalanması bekleniyor. Analistin fiyat hedefi, firmanın 2026 mali yılı için öngörülen hisse başına kazancının (EPS) 21 katına dayanıyor.

InvestingPro İçgörüleri

Applied Industrial Technologies (NYSE:AIT), 14 yıl üst üste temettü artırma geçmişiyle kanıtlandığı üzere, hissedar getirilerine tutarlı bir bağlılık göstermiştir. Bu kararlılık, şirketin 54 yıl üst üste etkileyici bir şekilde temettü ödemelerini sürdürme kabiliyeti ile pekiştirilmiştir. AIT’yi değerlendiren yatırımcılar, kısa vadeli yükümlülükleri aşan likit varlıklar ve faiz ödemelerini karşılamaya fazlasıyla yeterli nakit akışları ile şirketin finansal sağlığına daha fazla güven duyacaklardır. Bu faktörler şirketin bir yatırım olarak istikrar ve güvenilirliğinin altını çizmektedir.

Değerleme perspektifinden bakıldığında, AIT şu anda 19,81 F/K oranıyla işlem görmektedir; bu oran, yakın vadeli kazanç büyümesiyle yan yana getirildiğinde mütevazıdır ve yatırımcılar için potansiyel değere işaret etmektedir. Şirketin hisseleri ayrıca düşük fiyat oynaklığından faydalanarak piyasa performansında bir dereceye kadar öngörülebilirlik sağlıyor. Son altı ayda AIT, toplam %25,27 getiri ile önemli bir fiyat artışı yaşadı ve şirketin beklentilerine yönelik güçlü piyasa güvenini yansıttı.

InvestingPro, daha derinlemesine analiz ve ek içgörüler arayan yatırımcılar için kapsamlı bir araç ve metrik paketi sunuyor. Bu yılki kârlılık potansiyeli ve son beş yıldaki güçlü getiri de dahil olmak üzere toplam 15 InvestingPro İpucu ile yatırımcılar AIT’nin performansı ve potansiyeli hakkında daha derin bir anlayış kazanabilirler. Applied Industrial Technologies ile ilgili yatırım araştırmalarınızı geliştirmek için InvestingPro platformunu kullanmayı düşünün ve INVTROZEL1A kupon koduyla yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliğinde ek %10 indirimden yararlanın.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu