Ekonomi

Morgan Stanley: Düzenleyiciler, bankalar üzerindeki kripto üzerindeki baskıyı artırabilir

Investing.com – ABD merkezli çok uluslu yatırım yönetimi şirketi Morgan StanleyABD düzenleyicilerinin önümüzdeki dönemlerde kripto şirketleriyle çalışan bankalara karşı daha hızlı önlem alabileceğini savundu.

Son olarak sektördeki olumsuz gelişmeler ve düzenleyici baskılar nedeniyle finansal krize girdikten sonra kripto odaklı Silvergate Bank’ın tasfiye kararı alınması, baskının diğer bankalara da mutlaka yayılabileceği konusunu gündeme getirdi.

gümüş kapı ABD piyasasında prestij paranın kripto para birimlerine dönüştürülmesinde değerli bir kapı, sonrasında kapandı. Düzenleyicilerin baskılara devam ederek bu yolu daha da daraltma olasılığı endişe konusu olmaya devam ediyor.

ABD düzenleyicileri ortak bildiri yayınladı

Morgan Stanley , bu konuyu ele alan son raporunda, yasa koyucuların sistematik olarak benzer önlemler almaya devam etmesi nedeniyle ABD bankalarının özellikle risk altında olduğunu vurguladı. Geçtiğimiz günlerde ABD Federal Rezervi (Fed), Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve Döviz Kontrol Ofisi (OCC) ortak bir açıklama yaptı. yayınlayarakbankaları kripto para birimleriyle ilişkili likidite risklerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Morgan Stanley analistleri ise prestiji para ile kripto paralar arasında bir köprü olarak gören kurumların hizmet vermeyi bırakması halinde kripto şubesini yavaşlatacak bir etki yaratacağını düşünüyor.

Silvergate’in ardından gözler İmza Bankasıve kripto şirketlerine çevrildi

Silvergate olayının bu konuda yeterli bir örnek olduğunu belirten analistler, şirketin sermaye yeterliliği riskini gündeme getirmesinin ardından hisse fiyatının yüzde 50’den fazla düştüğünü kaydetti. Ayrıca Silvergate’in tasfiye kararı, ABD düzenleyici kurumlarının yaptığı açıklamayı destekleyen bir olay olarak kurumların elini güçlendirdi.

Silvergate’in piyasadan çekilmesinin ardından gözler artık başka bir kripto bankasında İmza Dönüştürüldü . Morgan Stanley analistleri, piyasanın en büyük kripto borsası BinanceBaşta diğer kripto şirketleri olmak üzere diğer kripto şirketlerinin bu bahiste nasıl bir aksiyon alacağının süreç için kritik olduğuna inanıyor.

Author: Günay Caymaz

habergurun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu