Haber

Mehmet Salih Uzun, emeklilere bir defada verilecek 5 bin liranın kalıcı olarak verilmesini talep etti.

Demokrat Parti İzmir Milletvekili Mehmet Salih Uzun, emeklilere bir defaya mahsus verilecek 5 bin liranın kalıcı olarak verilmesini talep etti.

Uzun, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın 28 Ekim’de düzenleyeceği “Büyük Filistin Mitingi”nin anlamının “Cumhuriyet’in 100’üncü yıl coşkusunu gölgeleme girişimi olduğunu” öne sürdü. “

Demokrat Partili Uzun, “28 Ekim’de Filistin Mitingi yerine 29 Ekim’de iktidardan, muhalefetten herkesin davet edileceği kadar büyük, kalabalık, coşkulu bir Cumhuriyetçi mitingi yapılacaktı. Dünyaya bu kadar kaos üreten bir coğrafyada Türkiye olarak 100 yıldır nasıl ayakta kalabildiğimizi sorardım.” “Bir istikrar adası olarak kalabileceğimizi ilan ederiz.” değerlendirmesini yaptı.

TBMM’de görüşmeleri devam eden emeklilere bir defaya mahsus 5 bin lira ödenmesine ilişkin düzenlemeye ilişkin görüşlerini dile getiren Uzun, “Emeklilerin hakkı nedir? Temmuz ayı ve bir süre atlanan, bu şekilde bir seferlik değil kalıcı olarak kendilerine verilmeli. Emeklilerden de ‘Çalışan’ ve ‘çalışmayan’ diye ayırdılar.” Bu kelimeyi kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu