Haber

Kayapınar’daki tenis kortunda 119 kişi kozunu paylaştı

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi tarafından tenisi sevdirmek ve sevdirmek amacıyla ilk kez ‘Kayapınar Tennis Cup 13+ Yaş Tenis Turnuvası’ düzenlendi.

Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okan Spor Kampüs içerisinde yer alan 4 adet açık ve 2 adet kapalı tenis kortunda gerçekleştirilen tenis turnuvasına 74’ü kadın, 45’i erkek olmak üzere 119 sporcu katıldı. Bir hafta süren turnuvanın final maçı ve ödül töreni gerçekleştirildi. Törene Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Arif Karaman ile belediye yetkilileri katıldı.

Karaman, turnuvada dereceye giren ilk 3 kadın ve ilk 3 erkek sporcuya kupa ve madalyalarını takdim etti. Ödül töreninde konuşan Kaymakam Karaman, ilçede tenise olan ilginin artmasından memnun olduğunu belirterek, Kayapınar’da adından söz ettiren yetenekli tenisçiler gibi tenisçilerin de meslek sahibi olmasını istediklerini söyledi.

Gençlere sporu sevdirmek amacıyla birçok düzenleme ve proje ortaya koyduklarını kaydeden Kaymakam Karaman, özellikle gençleri spora teşvik etmek, ulusal ve uluslararası başarılara imza atmak amacıyla ilk kez bir turnuvaya ev sahipliği yaptıklarını kaydetti. bireysel sporlarda.

Turnuvaya katılan sporcuların karşılaşmanın heyecanı kadar onlarla bir araya gelmenin heyecanını ve heyecanını yaşadıklarını ifade eden Karaman, “Turnuvaya katılan tüm tenisseverleri ayrı ayrı kutluyor, her birine başarılar diliyorum. . İlk kez düzenlediğimiz turnuvanın devamı gelecek.”

Turnuvada dereceye giren sporcuların, turnuvayı ilk kez düzenleyen Kaymakam Karaman’a da teşekkür ettiği belirtildi. – DİYARBAKIR

ayranci-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu