Haber

İşten çıkarılan madenciden Özyeğin’e çağrı: Anayasaya aykırı

Fiba Holding’e bağlı Polyak madeninde 4 dakika bekletildiği için işine son verilen işçi Erdoğan Çapaklı, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Madenciler gününü işsiz kutlamak zorunda kalan Çapaklı, FIBA ​​Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özyeğin’e iş talebiyle ilgili davette bulunarak, “Ekmeğimden ayrı kalmam onlara (ailesine) zarar veriyor. “Ekonomik olarak onları çökertiyor” dedi.

‘BU ÇİMLERİ GÖSTERİYOR’

Bağımsız Maden İş’te örgütlenip yeniden işe alınmak üzere İzmir Kınık’ta madenin önünde nöbet tutan iki çocuk babası Çapaklı, şunları söyledi:

“Onlara (aileye) benim ekmeğimden farklı davranılması canımı yakıyor. Ekonomik olarak onları çökertir. POLYAK yönetiminin müzakere zeminini hazırlamasını kesinlikle istemiyorum. Diyalog yolumuz açıktır. Burada alacağımız tüm fiili eylemler hem POLYAK yönetimine hem de bize zarar verecektir. Haklıyız, haklı olduğumuz için bir kayıp görmüyoruz ama POLYAK yönetimi burada heba ediliyor. Biz de rahatsızız, bölge insanı da rahatsız. Bu hastalığın bir an önce bitmesini istiyoruz. Personel olarak işyerinde disiplin kurallarına aykırı hareket etmem. 4 yıldır hukuka aykırı bir işlem yaşamadım. Burada yürütülen asıl süreç ister istemez Anayasa’ya ve iş kanunlarına muhalefettir. Bunu disiplin kurulları çerçevesine almadan, çalışandan fiilen savunma almadan, hiçbir tebligat almadan, kendilerine kıyasla 4 dakika arkamda tutarak işçiye bunu yaptılar. Bu hukuksuzluğu gösterir.”

ANKA’nın haberine göre Çapaklı, hakkında düzenlenen tutanaklara itiraz ederek, “İşyerinin koyduğu kurallar çerçevesinde titizlikle işlerimi ilerlettim. Buna kesinlikle kimse itiraz edemez. 4 yıldır hukuka aykırı bir işlem yapmadım” dedi.

Çapaklı, FIBA ​​Holding İcra Kurulu Başkanı Murat Özyeğin’e hitaben yaptığı konuşmada, “Biz burada müzakere süreçlerimizi sürdürürken, işçi ve işçileri haksız ve hukuksuz bir şekilde suçlayan POLYAK yönetiminin geri adım atmasını ve müzakerelere devam etmesini istiyoruz. (HABER MERKEZİ) “Söyleyecek başka bir şey gelmiyor aklıma” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu