Haber

İSKİ Genel Müdürü: İstanbul’un su kaynaklarına ilişkin detaylı planımız var

İstanbul’da düzenlenen 7. Su Kaçakları Forumu’nda konuşan İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa, “Master Plan sayesinde İSKİ’nin 30 yıllık süreçte neler yapacağını çok detaylı bir şekilde ortaya koyduk. Bundan sonraki çalışmalarımızı da sürdüreceğiz. bu temellendirilmiş ayrıntılı plana uygun olarak.” “Bir şekilde bunu başaracağız” dedi. İstanbul nüfusunun son yıllarda arttığına dikkat çeken Dr. Şafak Başa, içme suyu yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini ve büyük kuraklığa rağmen özellikle Melen’de kurdukları 3. Pompaj Merkezi ile İstanbul’un susuz kalmasını engellediklerini belirtti. Sistem.

7. Su Kayıp ve Kaçakları Forumu İstanbul’da düzenlendi. Panelin ilk gününde bir sunum yapan İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaştıkları Master Plan’ın önemine değinerek, “Bu plan sayesinde neler olduğunu çok detaylı bir şekilde ortaya koyduk. İSKİ 30 yıllık süreçte yapacak. Bundan sonraki çalışmalarımızı da bu temellere dayanan detaylı plan doğrultusunda yürüteceğiz.”

İstanbul nüfusunun son yıllarda arttığına dikkat çeken Dr. Şafak Başa, içme suyu yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini, olağanüstü kuraklığa rağmen özellikle İstanbul’da kurdukları 3. Pompaj Merkezi ile İstanbul’un susuz kalmasını engellediklerini belirtti. Melen Sistemi.

“KAYIP-KAL ORANINDA HEDEF YÜZDE 15”

İstanbul’un suyunu da koruduklarını belirten Genel Müdür Şafak Başa, göreve geldiklerinde yüzde 22,31 olan kayıp-kaçak oranını ilk kez yüzde 19,45’e yani yüzde 20’nin altına düşürdüklerini açıkladı. yüzde 15’i hedefliyoruz.

“ELEKTRİK VE DOĞALGAZDA ÖZEL TARİFE TALEP”

İSKİ’nin yaklaşık 500 milyon TL’si elektrik, 100 milyon TL’si doğal gaz olmak üzere toplam 600 milyon TL elektrik maliyeti bulunduğunu belirten Dr. Şafak Başa, İSKİ gibi kurumların özel tarifelere tabi olması gerektiğini vurguladı. Genel Müdür Başa, “Suyumuzu korumaya çalışıyoruz, modern yenilikleri uygulayarak suyu elimizden geldiğince yönetmeye çalışıyoruz ve bu sayede İstanbul halkına layık olmaya çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

murgulajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu