Yaşam

İnternetten araba alırken 740 bin lira dolandırıldı

Alınan bilgiye göre MB (41) bir internet sitesindeydi. Ankara’danSatılık ikinci el araba satın almak için, telefon numarasıisminde.

MB, aracın sahibi olduğunu varsayarak aradığı kişiyle pazarlık yaptı ve bu kişiyle aracı satmayı kabul etti.

MB, aracı satın alması için vekalet verdiği arkadaşını Ankara’daki notere yönlendirdi ve telefonla kendisine gönderilen mesajı aldı. Kendisi de banka hesap numarasına 740 bin lira yatırdı.

Bu sırada aracın gerçek sahibi, daha önce kendisini arayan şüphelinin yönlendirmesiyle kurulan telefon bağlantısı üzerinden anlaştığı vekil alıcı ile satış yapmak üzere notere geldi. Burada araç sahibi, aracı almak için vekaleten bekleyen şahısla görüşerek, işlemlerin başlatılması için paranın hesabına yatırılmasını istedi.

Araç sahibi, bir süre beklemesine rağmen paranın kendisine ulaşmadığını belirterek satışı yapmadı.

MB, telefonda konuştuktan sonra hesabına parayı yatırdığı kişinin, notere giden aracın sahibi olmadığını anlayınca. Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne şikayette bulundu.

Polis, satılık aracın bilgilerini kullanarak sahte ilan veren şüphelinin, hem alıcı hem de sahibiyle ayrı ayrı görüşerek anlaşmaya vardığını ve ardından noterde görüşme ayarladığını doğruladı. kararlılıkbununla ilgili soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu