Haber

İngiliz Daily Mail gazetesi Pakistan Başbakanı Şerif’ten özür diledi

İngiliz Daily Mail gazetesi, Pakistan Başbakanı Shahbaz Sharif’in Pakistanlı depremzedeler için Birleşik Krallık Uluslararası Kalkınma Departmanı’ndan (DFID) zimmete para geçirdiğine dair 2019’da yayınladığı iddialar için özür diledi.

Gazeteden yapılan açıklamada, 2019 yılında Pakistan Ulusal Mali Sorumluluk Ofisi (NAB) tarafından Başbakan Şerif hakkında yürütülen soruşturma haberinin yayınlandığı kaydedildi.

Açıklamada, soruşturmada bahsi geçen paraların DFID tarafından Punjab devletine bağışlanan paranın bir kısmının da yer aldığı haberde yer alırken, şunlar kaydedildi:

“Şerif’in NAB tarafından herhangi bir İngiliz kamu parasını veya DFID hibe yardımını kötüye kullanmakla suçlanmadığını kabul ediyoruz. Bunu açıklığa kavuşturmaktan memnuniyet duyuyoruz ve bu eksiklik için Şerif Bey’den özür diliyoruz.”

Gazete ayrıca söz konusu iddiaları içeren haberin tüm platformlardan kaldırıldığını bildirdi.

Pakistan Başbakanı Şerif gazeteye dava açtı

Daily Mail gazetesi, 2019 yılında yayınladığı bir haberde Pakistan Başbakanı Şerif ve ailesinin depremzedeler için para çaldığını iddia etmişti.

Başbakan Şerif, 2020 yılında kendisi hakkında “sahte ve karalayıcı” haberler yayınladığı gerekçesiyle Daily Mail gazetesi ve muhabiri David Rose hakkında İngiltere Yüksek Mahkemesi’nde dava açtı.

DFID, depremzedelere bağışlanan paranın bir kısmının Şerif ve ailesi tarafından zimmete geçirildiği yönündeki iddiaları da yalanladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu