Haber

Husumetlisini bıçakla öldüren sanığa 5 yıl hapis ile tahliye

KAYSERİ’de, husumetli olduğu Bekir Şahingöz’ü (59) bıçaklayarak öldürdüğü argümanıyla tutuklu yargılanan Ekrem Erdoğan (33), aksiyonunun ‘ağırlaşmış yaralama sonucu ölüme neden olma’ kapsamında kaldığı gerekçesiyle haksız tahrik indirimi uygulanarak, 5 yıl hapse çarptırılıp tahliye edildi.

Melikgazi ilçesi Tacettinveli Mahallesi’nde, geçen yıl 7 Eylül’de, Bekir Şahingöz ile husumetlisi Ekrem Erdoğan yolda karşılaştı. Taraflar ortasında çıkan tartışma, kısa müddette arbedeye dönüştü. Bekir Şahingöz kendisine ilişkin bıçağı Ekrem Erdoğan’a çekti. Erdoğan, Şahingöz’e mani olmak isterken, parmağından ve bacağından yaralandı. Arbedede bedeninin çeşitli yerlerine bıçak darbesi alan Bekir Şahingöz ise doktorların tüm gayretine rağmen kurtarılamadı. Ekrem Erdoğan da hastanedeki tedavisinin akabinde ‘kasten öldürme’ cürmünden tutuklandı.

Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Ekrem Erdoğan ile avukatı Ali Fidan hazır bulundu. Evvelki sözlerini tekrar ettiğini belirten sanık Erdoğan, “Suçlamayı kabul etmiyorum. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum. Pişmanım” dedi.Sanık avukatı Ali Fidan ise “İlk yarayı alan müvekkildir, parmağında da bu yara hala durmaktadır. Maktul delta virüsü taşıdığı için hastanede bulunması gerekirken kurduğu planla aracıyla müvekkilin ineceği durakta yanında kesici ve delici alet bulundurmuştur. Maktulü yaralı halde aracı kadar getiren kişi de müvekkilimdir. Yasanın aradığı yasal savunma durumu büsbütün evrakımızda oluşmaktadır. Olay yerinde bıçak darbelerine devam edebilecek durumda iken aksiyonuna kendisi son vermiştir. Ayrıyeten maktul kalp hastası bir kişidir, mütalaayı kabul etmiyoruz” diye konuştu. Mahkeme heyeti, sanık Ekrem Erdoğan’ı eyleminin ‘ağır yaralama sonucu mevte neden olma’ kapsamında kaldığına hükmederek, bu suçtan evvel 12 yıl hapse çarptırdı. Akabinde sanığın aksiyonunu haksız tahrik altında işlediğine kanaat getiren heyet, cezasını 6 yıla düşürdü. Erdoğan hakkında uygun hal indirimi de uygulayan heyet, 5 yıl mahpus cezası vererek tahliyesine hükmetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu