Haber

Hırvatistan Savunma Bakanı Banoziç, Türkiye’nin Zagreb Büyükelçisi Kıran’ı kabul etti

Hırvatistan Savunma Bakanı Mario Banozic, Türkiye’nin Zagreb Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran’ı kabul etti.

Bazonic’in başkent Zagreb’de Kıran ile yaptığı görüşmede Ukrayna’daki savaş ve iki ülke arasında savunma alanındaki iş birliği ele alındı.

İki ülkenin NATO çerçevesinde savunma alanında birçok görevde yer aldığını ifade eden Banozic, “Hırvatistan ve Türkiye iş birliğinin giderek güçlendiği iki dost ve ortak ülkedir. Her iki ülke de küresel savaşın öneminin farkındadır.” güvenlik ve istikrar.” dedim.

Avrupa Birliği (AB) üyesi Hırvatistan’ın bölgesel barış ve istikrar için kilit rol oynadığını belirten Banozic, Bosna-Hersek, Kuzey Makedonya ve Arnavutluk’un AB üyelik süreçlerini desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Adriyatik Deniz Savunma ve Havacılık Fuarı ve Konferansı’nın (ASDA) Hırvatistan’da düzenlendiğini hatırlatan Banozic, savunma alanındaki iş birliğini daha da artırmak için Türk Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Nisan ayında düzenlenecek fuar ve konferansa davet etti. .

Kıran, “İkili ve bölgesel güvenlik konularını ve savunma sanayiinde iş birliği olanaklarını ele aldığımız verimli bir görüşme gerçekleştirdik.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu