Haber

Havalimanında cenazeler karıştı

MERSİN’de 3 kişinin cenazeleri havalimanında karıştırılarak farklı illere gönderilince tabutları açan aileler şok oldu. Erzurum’da babası Ekrem Benkli’yi (83) yıkanması için benzinliğe götüren Mehmet Ercan Benkli (47) başka bir cenazeyle karşılaştı. Benkli, “Tabuttan babamızın yerine başkası çıkınca şaşırdık” dedi. Yetkililerin araya girmesiyle kafa karışıklığı giderildi ve cenazeler memleketlerine gönderilerek defnedildi.

Mersin’de kronik rahatsızlıklar nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 2 çocuk babası Ekrem Benkli’nin cenazesi Erzurum’a götürülmek üzere Adana’daki havalimanına teslim edildi. Burada yapılan barkodlama hatası nedeniyle Benkli’nin cenazesi ile Muş ve Bursa’ya götürülecek 2 cenaze ortalığı karıştırdı. Muş’a gönderilmesi gereken cenaze Bursa’ya, Bursa’ya gitmesi gereken Erzurum’a, Erzurum’a gelmesi gereken Muş’a gönderildi.

Benkli ailesi cenazeleri Erzurum Havalimanı’ndan alarak yıkanıp defnedilmek üzere Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’ne götürdü. Tabutu açan yakınları, Ekrem Benkli’nin yerine farklı birini görünce şaşırdı. Şok olan aile yetkilileri arayarak durumu bildirdi ve hatayı ortaya çıkardı. Yetkililerin araya girmesiyle diğer ailelerle iletişime geçildi ve cenazeler doğru adreslere gönderildi. ‘KAPAYI AÇINCA DİĞERİNİ GÖRDÜK, HAYATIMIZIN ŞOKUNU YAŞADIK’ Muş’a sevk edilen Ekrem Benkli’nin cenazesi kara yoluyla Erzurum’a, Erzurum’daki cenazesi ise uçakla Bursa’ya gönderildi. Bursa’daki ise yine uçakla Muş’a gönderildi.

Yoğun telefon trafiğinin ardından cenazelerini aldıklarını söyleyen Mehmet Ercan Benkli, “Mersin’de vefat eden babamızı kargo ile Erzurum’a gönderilmek üzere Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teslim ettik. Aynı cenazede iki cenaze daha vardı. gün babamız olarak.3 tanesi birlikte Mersin’den karayolu ile.Adana’ya getirilip uçağa verildi.burada yanlış barkodlamadan dolayı hepimize farklı cenazeler geldi.sabah benzin istasyonuna geldik. Cenazeyi yıkayıp yıkadık ve hayatımızın şokunu burada yaşadık.Tabutu açtığımızda tanımadığımız bir cenaze ile karşılaştık.Şaşırdık.Muş’taki cenaze Bursa’ya gitti. Bizimki Bursa ile ilgili bir cenazeydi. Bunun sorumlusu kim, hala çözemedik. Yetkililerle iletişime geçerek hatayı düzelttik ve saatler sonra buluştuğumuz babamızın cenazesini defnettik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu