Yaşam

Güzide Kotan’ın dokunaklı kaleminden Masumiyet romanı

Cumhuriyetin ilk yıllarında Erzincan’da başlayan ve günümüz İstanbul’una uzanan eşsiz bir hikaye…

Köklü bir geçmişe sahip olan Bayri Ailesi’nin Erzincan’da yaşanan deprem felaketinin ardından hayatındaki geri dönülmez değişimle başlayan bu hikaye nesiller boyu sürüyor ve sadece bu ailenin değil, çevrelerindeki herkesin dönüşümünü anlatıyor. detayda.

Bu kitabı okurken değişen zamanların ve farklı mekanların ortasında eşsiz bir yolculuğa çıkacak ve her şeye rağmen umudunuzu kaybetmemeniz gerektiğini bir kez daha göreceksiniz.

Annesini ve babasını kaybeden Renkgül Bayri, on bir yaşındayken ablasıyla birlikte teyzesinin yanına taşındı. Sultanahmet’teki köşklerinde teyzeleri ve emektar Arap kalfaları ile keyifli bir hayat sürerler.

Üniversiteyi kazandığı yıl karşısına çıkan Harranlı bir aşiret ailesine mensup Cumali Yörükoğlu’nun hayatı, hastalıklı, saplantılı ve karşılıksız aşkı yüzünden cehenneme döner…

zengin ve güçlü olmak

Bu varlıklı, güçlü ve acımasız genç adam, yakınlarına zarar vermeye başlayınca hakikatinden vazgeçer ve onunla evlenir. Kimsenin anlam veremediği bu karardan utanır. Mağduriyetini ve masumiyetini kelimelere dökemez.

Sayfa: 488

Kırık anılar…

Evliliklerinin ilk yıllarında Yörükoğlu Ailesi’nin genç ve güzel avukatları Selim Somaylar ile kapalı bir aşk yaşamaya başlarlar. Bu çok tehlikeli yola çıktıktan sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Her yol ışıksız, her yol çıkışsız. Ancak ne kadar çaresiz olurlarsa olsunlar çıkmaz yollarda imkansıza yenik düşmeyeceklerdir. Ve gün gelip de rüzgar taraf değiştirdiğinde, anılar kırılır…

Kitap sayfası için link:

[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu