Haber

Gösterişli düğünde imam nikahı kıydığı söylenen Nihat Hatipoğlu konuştu

Şarkıcı Sevim Egesoy’un kızı Burcu Özyaman, geçtiğimiz günlerde üst düzey misafirlerin katıldığı görkemli törende Lübnanlı Rachad Ghandour ile dünyaevine girdi. Suudi Arabistan ve Katar’dan birçok davetlinin katıldığı merasimde çiftin imam nikahını Nihat Hatipoğlu’nun kıydığı iddia edildi.

“İSLAM’I BİLDİRİ ETMEK İÇİN BİNLERCE KİLOMETRE GİTMEYE RAZIYIM”

Haberler.com’un YouTube stüdyosunda Haberler.com Haber Müdürü Olgun Kızıltepe’nin konuğu olan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, hakkındaki iddialara cevap verdi. İslami öğretmek için davet edildiği her yere gideceğini söyleyen Hatipoğlu, “Türkiye’de daha önemli konular varken bunları konuşmamak gerekir. Toplumun her kesimi tarafından takip edilen bir insanım. Toplumun her kesiminden insanla da fotoğraf çektirmişimdir. İslam’ı bildirim etmek için bir kişi kazanacaksam binlerce kilometre gitmeye razıyım. Ben hayatım boyunca daima insanları kurtarmaya ve İslam’ı anlatmaya gayret ettim. İslam’ın yumuşak olan yüzünü göstermeye çalıştım ancak daima farklı şeyler gösteriliyor. Bildiri biçimim yalnızca cami değil, her yerde var. Bir yere davet edildiğimde bir yarar sağlayacaksam hayır demem” dedi.

“İMAM NİKAHI KIYMADIM, DÜĞÜNDE İÇKİ DE YOKTU”

Katıldığı düğünde imam nikahı kıymadığını söyleyen Hatipoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Türk kızımız ile Lübnan asıllı damadın düğünüydü. Bir kardeşimiz arayarak dini nikahlarını kıymamı istedi. İki gencin çok istediğini duyunca kıramadım. Eşimi de alarak düğüne gittim. Bizi karşıladıkları yerde olağandışı bir durum görmedim. Lübnan Müftü Yardımcısı ve Filistinli bir hocamız daha vardı. Tıpkı vakitte üst seviye konuklar da vardı. 10-15 dakika düğünde İslam’ı anlattım ve dua ettim. Dini nikahı ben değil, Lübnanlı Müftü kıydı. Daha evvel yanıma gelenleri kırmayarak uçak ve konferanslarda da nikah kıymışlığım oldu. Müftü nikahı kıydıktan sonra biz eşimle düğünden ayrıldık. Bizden sonra semazen gösterisi ve cümbüşler oldu. O ortamda gördüğüm kadarıyla içki yoktu. Nikah kıyılırken de düğünde olağandışı bir durum yoktu. İmaj alanlar da son derece makul giysiliydi. Herkesin bu durumdaki görüşü farklıdır ve anlayışlı karşılamak gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu