Haber

Giresun’da Sıla’yı öldüren eski nişanlısına 19 yıl 9 ay daha hapis cezası verildi.

Ankara’da şirkette çalışan Hüseyin Can Gökçek (21), geçen yıl 16 Şubat’ta geldiği Giresun’un Erikliman köyünde eski nişanlısı Sıla Şentürk (16) ile tartıştı.

Nişan sorunu ve ailenin tehdit tezkeresi ile suç duyurusunda bulunması nedeniyle çıkan tartışmada Gökçek, mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla genç kızın boğazını kesti.

Sıla kanlar içinde yerde kalırken Gökçek kaçtı.

Tutuklanmış

Bu anlara tanık olan ve o dönemde duymakta ve konuşmakta güçlük çeken babaanne, durumu komşularına özenle yorumlayarak yardım istedi.

Komşuların ihbarı ile adrese gelen sağlık ekibi, Sıla Şentürk’ün hayatını kaybettiğini belirledi.

Kaçmaya çalışırken yakalanarak gözaltına alınan Hüseyin Can Gökçek, sevk edildiği adliyede hakim tarafından tutuklandı.

‘Cinsel istismar’dan mahkemeye çıkarıldı

Giresun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Hüseyin Can Gökçek, ‘kasıtlı öldürme’Suçtan dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Gökçek, daha önce Sıla Şentürk’ü kaçırdığı iddiasıyla aynı mahkemede tutuklandı. ‘cinsel istismar’Ve ‘özgürlükten yoksun bırakma’Suçlamalardan da yargılandığı davanın karar duruşmasında hakim karşısına çıkarıldı.

19 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sıla Şentürk’ün ailesinin katılmadığı duruşmada son savunmasını yapan Gökçek, pişman olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, duruşmaya tutuklu bulunduğu Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Hüseyin Can Gökçek’i ziyaret etti. ‘çocuk cinsel istismarı’Kabahatten 16 yıl 8 ay, ‘özgürlükten yoksun bırakma’Ayrıca suçtan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu