Ekonomi

FTX’in yeni iflas başvurusunda alacaklı sayısı belli oldu

Investing.com – FTX’in son iflas müracaatında borsanın 1 milyondan fazla alacaklısı olabileceği belirtildi.

FTX, geçen hafta yaptığı iflas müracaatında 100 binden fazla alacaklısı olduğunu belirtmişti. Bugün güncellenen müracaatta alacaklı sayısının 1 milyondan fazla olabileceğine dair bir güncelleme yapıldı.

Son güncellemelere nazaran FTX’in iflas sürecini yöneten takım, sürecin başlamasından evvel en büyük 50 alacaklının açıklanması için bir liste sunmayı planlıyor. Böylelikle FTX’in iflası sonrası en çok etkilenen şirketler muhakkak olacak.

Platform kullanıcıları teminatsız alacaklılar olarak tanımlandı

Yapılan müracaatta FTX platformunun kullanıcıları teminatsız alacaklılar olarak tanımlandı. Bu da ticari bağ içinde olan şirketlerden çalışanlara kadar uzanan uzun bir listede borsa kullanıcılarının son sırada olması manasına geliyor. FTX, geçen sene değerli bir büyüme görerek bedelini 32 milyar dolara kadar çıkararak dalın en büyük ikinci kripto borsası pozisyonuna ulaşmıştı. Borsa, ayrıyeten 1 milyonun üzerinde kullanıcıya da ulaşmıştı.

FTX, ayrıyeten geçtiğimiz Cuma günü iflas ettiğini duyurmasından sonra hafta sonu kuşkulu bir hack olayıyla 400 milyon dolardan fazla kripto varlığın çalındığını duyurdu.

FTX’in eski CEO’su gizemli tweetleriyle gündemde

Şirketin eski CEO’su iflas başvurusu sonrası sessiz kaldı, lakin borsanın çöküşünün kaldıraçlı bir ticaret durumundan kaynakladığını itiraf etti. Bu hafta ise Sam Bankman-Fried, şifreli Twitter bildirileriyle gündemde kalmaya devam ediyor.

Fried, dünden bu yana belli aralıklarla gönderdiği tweetlerinde birinci olarak “What” sözünü yazdı ve akabinde sırayla “H”, “A”, “P”, “P”, “E”, “N”, “E”, “D” harflerini gönderdi. Herkes bu tweet dizisinin akabinde ne olduğuna dair açıklamalar yapacağını beklerken Bankman-Fried, diziyi [NOT KANUNÎ ADVICE. NOT FINANCIAL ADVICE. THIS IS ALL AS I REMEMBER IT, BUT MY MEMORY MIGHT BE FAULTY IN PARTS.] (Yasal tavsiye değil. Finansal tavsiye değil. Hatırladığım kadarıyla hepsi bu, ancak hafızam bölüm bölüm eksik olabilir.) kelamlarıyla bitirdi.

Yazar: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu