Haber

DP Milletvekili Enginyurt vergi zamlarının geri çekilmesini istedi

Demokrat Parti (DP) İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, zamların ülkenin her tarafını zora soktuğunu belirterek, vergilerdeki zamların geri çekilmesini talep etti.

Enginyurt, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin her gün zam haberleriyle güne başladığını, üst üste yapılan zamların ülkeyi adeta ateş yerine çevirdiğini savundu.

Fiyat artışları için Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e neden ihtiyaç duyulduğunu merak ettiğini belirten Enginyurt, “Burada yaşananlar Nebati’nin başına gelmiş gibi” dedi. söz konusu.

Enginyurt, döviz ve akaryakıta yapılan zamlar karşısında ülkeyi yönetenlerden hala bir yanıt gelmediğini belirterek, “Ülke gerçekten büyük bir çıkmazın içinde. Vergi artışları, ÖTV ve KDV artışları geri çekilmelidir. Bu zamlar geri çekilmezse bu hafta içinde akaryakıt 40 lirayı geçecek.Çiftçi ve esnaf iflas edecek.İktidarın vicdanı ve millete karşı sorumluluğu varsa muhalefet, Meclisin büyük toplantı davetini kabul eder. “Hükümet öyle bir çıkmaza girmiş ki Hazine ve Maliye Bakanı tasarruf genelgesi çıkarıyor ama bugün EPDK prestijiyle araba ihalesine çıkıyor.Tasarruf bunun neresinde?Hükümetin yaptığı bütün zamları protesto ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu