Ekonomi

Devlet fındık piyasasında istikrarın sağlanması için elinden geleni yaptı.

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, devletin fındık piyasasında istikrarın sağlanması için üzerine düşen görevi Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ile bir kez daha yerine getirdiğini söyledi.

Ergan, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı fındık alım fiyatlarının piyasa kurallarına göre uygun olduğunu vurguladı.

Devletin fındık piyasasında istikrarı sağlamak için TMO ile gereğini bir kez daha yerine getirdiğini vurgulayan Ergan, “TMO’nun ani 80 lira, levant 82,5 lira, Giresun kalitesi 84 lira olarak açıkladığı fiyatlar, Piyasa şartlarına göre uygun.Geçen seneye göre rekoltede de düşüş olduğu düşünülürse piyasadaki fiyat TMO’ya yakın olacak ve bunlar etrafında şekillenecek.” değerlendirmesini yaptı.

Fındık hasadından sonra üreticilerin kurutma ve depolama işlemine duyarlı olması gerektiğine de dikkat çeken Ergan, nemden dolayı mağduriyet yaşamamak için bu konuya azami özen gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Fındığın tasarruf sağladığına işaret eden Ergan, “Verimlilik ve kaliteyi artırarak üreticilerimiz daha çok kazanabilecekler. Daha çok ve daha kaliteli üretirsek hem üretici hem de ülkemiz kazanır.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu