Ekonomi

Beylikdüzü Belediyesi Coğrafya Mesleki Kariyer Planlama Çalıştayı’na Katıldı

Beylikdüzü Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü, coğrafi bilgi sistemlerinin değerini vurgulamak amacıyla bu yıl ilki düzenlenen 1. Coğrafya Mesleki Kariyer Planlama Çalıştayı’na katıldı. Çok sayıda akademisyen ve kamu çalışanının katıldığı çalıştayda belediye yetkilileri geliştirdikleri projeleri paylaşarak branştaki yenilikler konusunda fikir alışverişinde bulundu.

1. Coğrafya Mesleki Kariyer Planlama Çalıştayı bu yıl ilk kez Balıkesir Sındırgı’da gerçekleştirildi. Coğrafi Bilgi Sistemlerinin geniş bir kapsamda ele alındığı çalıştaya şube yetkililerinin yanı sıra çok sayıda akademisyen ve kamu çalışanı katıldı. Beklenti, ihtiyaç ve taleplerin değerlendirildiği çalıştayda coğrafi bilgi sistemlerinin günümüz koşullarında gerekliliği ve değeri vurgulandı. Çalıştayda Beylikdüzü Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Coğrafi Bilgi Sistemleri çalışanı Adem Yüksel, geliştirilen ve kullanıma sunulan Şehir Rehberi, E-imar, Kışla Çabası, Afet Bilgi Sistemi, Veteriner ve Konteyner uygulamaları ile ilgili çalışmalar ve yenilikler hakkında bilgiler paylaştı. Beylikdüzü Belediyesi tarafından kullanıma açıldı.
“Kentin geleceğini şekillendirmeyi hedefliyoruz”

Beylikdüzü Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Tuğçe Ceylan, coğrafi bilgi ile beslenen kamu kurumlarının Coğrafi Bilgi Sistemleri uygulamalarında diğer kamu kurumları ile entegre çalışmasının değerli olduğunu belirterek, “Bu tür çalıştaylara katılım sağlayacağı için çok faydalı ve önemli. daha güncel ve uygulanabilir bir sistem getirmek. Bu yıl ilki gerçekleştirilen 1. Coğrafya Mesleki Kariyer Planlama Çalıştayı da güncel veri ve uygulamaların kurumlarla sağlanması konusunda doğrudan bilgilendirmelerin yapıldığı verimli bir çalıştay oldu.” Ceylan, belediye projelerinde coğrafya bilimini etkin bir şekilde kullanarak şehrin geleceğini şekillendirmeyi amaçladıklarını ve bunun değerinin farkında olduklarını belirtti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habergulagac.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu