Haber

Batman’da okul bahçesinde sokak köpeğinin saldırısına uğrayan öğretmen ve öğrenci yaralandı.

Sokak köpekleri insanların endişeli rüyası olmaya devam ediyor.

Sokak köpekleri sokakları terörize etmeye devam ederken, olayın yaşandığı son adres Batman oldu.

Sosyal Bilimler Lisesi bahçesine giren sokak köpeği, bahçede bulunan bir öğrenciye saldırdı.

Köpeğin öğrencisine saldırarak ısırdığını gören tarih öğretmeni Mehmet Nuri Çelik araya girerek köpeği dışarı çıkarmak istedi.

Bu sırada köpek de Çelik’e saldırdı.

Hastaneye kaldırıldılar

Köpek çevredekilerin müdahalesiyle kaçarken, çeşitli yerlerinden yaralanan Çelik ve öğrencisi ihbarla olay yerine gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

“Okul bölgemizde ciddi miktarda sokak köpeği var”

Okul bölgesinde çok sayıda köpek olduğunu belirten öğretmen Mehmet Nuri Çelik, şu ifadeleri kullandı:

Perşembe günü öğle saatlerinde öğrencilerimiz bahçede iken kim olduğunu bilmediğimiz bir sokak köpeği bahçede öğrencimize saldırdı. Ayağını iki yerden ısırdı. Önemli ölçüde yaralandı. Öğrencimizi köpekten kurtardıktan sonra bahçeden çıkarmaya çalıştığım sırada köpek bana saldırdı. Kolumu iki yerden ısırdı. Beni ciddi şekilde yaraladı. 112’yi aradık, hastaneye gittik ve gerekli tedavileri yaptırdık. Şu an durumum iyi. Teşekkür ederim. Ancak okul bölgemizde önemli miktarda sokak köpeği bulunmaktadır. Öğrencilerimiz ve bizler için ciddi bir tehlikedir. Yetkililerin önlem almasını rica ediyoruz. Hastanede gerekli aşıları yapıldı. Tetanoz ve kuduz aşıları yapıldı. Giyinme yapıldı. İlaç verildi. Tedavimiz devam ediyor. Köpeğin bulunup bulunmadığına dair rastgele bir bilgi almadık. Belediye bulmaya çalıştı ama bulunamadığına dair bilgi aldık.

“Derhal önlem alınmalı”

Memur-Sen Şube Başkanı Şehmus Önlü ise Van’da bir öğrencinin köpek saldırısı sonucu hayatını kaybettiğini hatırlatarak, acil önlem alınması gerektiğini söyledi. Ön dedi ki:

Ne yazık ki son dönemde sokak köpeklerinin başıboş olması nedeniyle okullarımızda önemli anlamda tehlike yayılmaya başlamıştır. Maalesef son Van ilimizde bir öğrencimizi kaybettik. Aynı durumun başka yerlerde yaşanmaması için yetkililerden acil tedbir talep ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu