Haber

Başkan Muhittin Böcek’ten 6 Mart mesajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 93. yılını kutlamanın coşkusunu, gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 93. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “6 Mart 1930’da milletimizin kurtuluş mücadelesinin başı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Gazi Kemal Atatürk, Antalya’mıza gelerek halkı kucakladı.Bu ziyaretimizin 93. yılında Atamızı bir kez daha rahmet, minnet ve özlemle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.’m’ dedi.

“93 yıl sonra o coşku ve heyecanı yeniden yaşıyoruz”

Başkan Böcek, açıklamalarına şöyle devam etti: “Kurtuluş mücadelesinin zaferle taçlandırılması ve Cumhuriyetin ilanının ardından sık sık yurt gezilerine çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ilki 4. 6 Mart 1930 tarihinde şehrimize ilk ayak basan ve adeta bir güneş gibi dünyaya gelen Mustafa Kemal Atatürk büyük bir coşku ve sevgi ile karşılanmış ve bu ilgi şehrimizde bulunduğu süre boyunca da kesintisiz devam etmiştir. 93 yıl sonra aynı şevk ve heyecanı yeniden yaşadığımız için mutluyuz.”

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan sonra çağdaş ve medeni bir Türkiye için atılacak adımların ve oluşturulacak yeni ortamın temellerini Atatürk’ün attığını” belirten Böcek, açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

“Önce halkın arasına girerek görüşler aldı ve bu görüşler ışığında planlarını yaptı. Bu nedenle Atatürk, tıpkı Antalya gibi diğer şehirleri de ziyaret etti. Atatürk, muasır medeniyete geçişi Türkiye için bir ölüm kalım sorunu olarak gördüğü için, ve bunun için değerli emekler sarf edilmiştir.Atamızın açtığı yolda koyduğu hedefe hiç durmadan yürümek misyonumuzdur.”Hiç şüphe yok ki Antalya dünyanın en güzel yeridir”.Minnetle anıyorum ve minnetle anıyorum. hasret” – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu