Haber

Bahçeli: Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Hukukun üstünlüğü herkesi bağlar. Hiç kimsenin suç işleme özgürlüğü, suçluyu koruma imtiyazı, darbe iddiasıyla yargı kararını görmezden gelme hakkı yoktur. Anayasa’dır. Mahkeme (AYM) demokrasiye, milli barışa ve güvenliğe karşı darbeye başvurmuştur.” söz konusu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, TİP’ten Hatay Milletvekili seçilen Can Atalay’ın düşürülmesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bahçeli, “Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Gezi Parkı davası kapsamında ceza alan Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay hakkında verdiği adil, hakkaniyete uygun ve hukuka dayalı kararın ardından toplantıda okundu. Dün TBMM’de yapılan oylamayla şahsın milletvekilliği düşürüldü ve adalet yerini buldu. Cumhuriyet bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır. Hiç kimsenin suç işleme özgürlüğü, suçluyu koruma ayrıcalığı, darbe gerekçesiyle yargı kararını görmezden gelme hakkı yoktur. Demokrasiye, milli huzurumuza ve güvenliğimize darbe yapan Anayasa Mahkemesi’dir. Milli iradenin tecellisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, “Medya gücünün desteğiyle teşvik edilen Anayasa Mahkemesi’nin vesayetçi, art niyetli, ön yargılı, siyasi açıdan topal ve acı dolu tutumunu reddetmiş ve gereğini yapmıştır. Anayasa’nın 84’üncü maddesinin ikinci fıkrası çerçevesinde kesinleşmiş mahkeme kararı gereğidir.”

‘YENİ BİR SEYAHAT PROVOKASYONUNDAN SÖYLEYENLER DUYULDU’

Dünkü oturuma başkanlık eden TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ’ı yönetiminden dolayı tebrik eden Bahçeli, “Gazi Meclisi’nin onurunu koruma ve savunma çabalarından dolayı da şükranlarımı sunuyorum. Şiddet onların karakteristik özelliğidir; başkanlık kürsüsü önünde toplananlar, masa örtülerine çarpanlar, Parlamentomuzu yuhalayanlar.” Gösteriye coşkuyla yaklaşanlar, kınanmayı hak eden demokrasinin cellatlarıdır. Millet iradesi demokrasinin ve hukukun onurunu korumuştur. Şerafettin Can Atalay’ın milletvekili kaybının ardından yeni Gezi provokasyonu ilan edenler gafildir. Sokak ve hukuk dışı direnişi dile getirenler, üstelik ülkemize karşı her türlü pozisyon almaktan bahsedenler düşmanlığın figürleridir. “Kimse maliyeti ve sonuçları çok ağır olacak bir hatanın faili olmamalıdır. Türkiye’nin anarşiye teslim olması ve Sokak dili kaba bir hayalden başka bir şey değil. Demokrasiye ve hukuka saygı herkesin, hepimizin temel sorumluluğudur. Bilinç kaybının pençesinde bu sorumluluğa aykırı hareket edenleri ne tarih, ne de millet tanıyacaktır.” “Affetmeyecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu