Haber

6’lı Politika Tablosu Ortak Politikalar Mutabakat Zaptı açıklanırken Gültekin Uysal uyuyakaldı

Altı siyasi partinin genel liderlerinin katıldığı toplantıda Millet İttifakı Ortak Politikalar Mutabakat Zaptı açıklandı. 244 sayfadan oluşan metin, 2.000’den fazla yeni düzenleme içeriyor.

METİN AÇIKLANIRKEN UYDU

Yoğun bir katılımın olduğu programa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da katıldı. katılım. Medyanın yakından takip ettiği programdaki metnin okunması sırasında Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın uyuyakalması dikkat çekti.

9 ANA BAŞLIK VAR

6 Tablo tarafından kamuoyu ile paylaşılan Ortak Uzlaşma Metni, 9 ana başlık ve 75 alt başlıktan oluşmaktadır. Metinde yer alan 9 ana başlık şu şekilde sıralanıyor: Hukuk, Adalet ve Yargı, Kamu Yönetimi, Yolsuzlukla Mücadele, Şeffaflık ve Kontrol, Ekonomi, Finans ve İstihdam, Bilim, Ar-Ge, İnovasyon, Girişimcilik ve Dijital Dönüşüm, Sektörel Politikalar , Eğitim ve öğretim. , Sosyal Politikalar, Dış Politika, Savunma, Güvenlik ve Göç Politikaları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu