Haber

3. Fotoğrafçılar Maratonu Bingöl’de Başladı

Birçok fotoğrafçının şehrin doğal güzelliklerini keşfedeceği Bingöl’de “3. Fotoğrafçılar Maratonu” başladı.

Valilik, Belediye, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Fırat Kalkınma Ajansı ve Bingöl Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Kulübü Derneği’nin düzenlediği yarışa katılmak isteyen fotoğraf meraklıları kente geldi.

Yarışmaya başvuran profesyonel ve amatör fotoğrafçılara şehrin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler hakkında bilgi verildi.

Tanıştığı fotoğrafçılarla sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Usta, burada gazetecilere sosyal medya fotoğraf sanatının ülke ve şehrin tanıtımı açısından en değerli araçlardan biri olduğunu söyledi.

Türkiye’nin dört bir yanından katılımcıların Bingöl’e gelerek etkinliğe destek verdiklerini söyleyen Usta, “4 gün boyunca burada Bingöl’ün güzelliklerini yaşayın, Bingöl’ü güzelce fotoğraflayın. Bingöl insanının sıcaklığını, doğanın doğallığını fotoğraflayıp, bunları insanlarla paylaşacaksınız” dedi. Dünya. Objektifiniz zengin ve kalbiniz sevgiyle dolu olsun.” dedi.

Bingöl Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Kulübü Derneği Başkanı Kenan Nihat Elçi, organizasyona 300 fotoğrafçının katıldığını belirterek, “Burada doğal yaşamın, yaban hayatının ve karla kaplı manzaraların çokluğundan dolayı fotoğrafçılar burayı yoğun bir şekilde talep ediyor. Bu da ilçemiz açısından çok önemli. Bingöl’ümüzün ve şehrimizin tanıtımı.” “Fotoğrafçılar aynı zamanda bizim için kültür elçileridir.” söz konusu.

İstanbul’dan gelen Alev İyibudar ise ilk kez Bingöl’deki etkinliğe katıldığını belirterek, şehri merak ettiğini dile getirdi.

İyibudar, “Gördüğüm fotoğrafların doğasına hayran kaldım. Umarım güzel fotoğraflar olur. Güzel bir organizasyon, herkese hayırlı olsun.” sözlerini kullandı.

Fotoğraf tutkunları daha sonra araçlarıyla istedikleri alanlarda fotoğraf çekmek için yola çıktı.

Etkinlik 18 Şubat’ta sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu