Haber

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

AK Parti Afyonkarahisar Vilayet Bayan Kolları Başkanlığı, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddetle Uğraş Günü münasebetiyle basın açıklaması yaptı.

AK Parti Bayan Kolları Lideri Ferda Ertürk, parti binasında yaptığı konuşmada, partisinin 5 buçuk milyon bayan üyesi ile 600 bine yakın istekli teşkilat mensubuyla güçlü bir bayan hareketi olduğunu söyledi.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve yaptırımların artırılması için var güçleriyle çalıştıklarını lisana getiren Ertürk, şöyle konuştu:

“Kadına şiddet, İnsanlığa ihanettir. Bayanı ve bayanın varlığını son derece önemseyen bir yaklaşımla ‘Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında Cumhurbaşkanımız, Genel Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın da sık sık tekrarladığı üzere bayana şiddetin, insanlığa ihanet olduğunu bir kere daha haykırıyoruz. AK Parti teşkilatları olarak, her adımımızda bu şuurla hareket ediyor, her fırsatta lisana getiriyoruz. Tek bir bayana yönelik şiddete daha tahammülümüz yok. Bayana yönelik şiddet, sırf bayan oldukları için uygulanan yahut bayanları etkileyen, bayanın insan hakları ihlaline yol açan her türlü tavır ve davranıştır.”

Basın açıklamasında, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile Vilayet Lideri Hüseyin Ceylan Uluçay da konuşma yaptı.

Programın akabinde Yursunuseven, Uluçay ve Ertürk, bayanlara çiçek takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eryaman Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu